Firma transportowa
Firma transportowa – Warszawa

Oprzyrządowanie platformy dźwigowej do przeciągania pakietów przęseł

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Oprzyrządowanie platformy dźwigowej do przeciągania pakietów przęseł służy do przemieszczania zerwanych przęseł w strefę działania platformy motorowej NIPD albo do przeciągania przęseł ze składu platform na platformę dźwigową, skąd belkami nośnymi są przenoszone na miejsce ułożenia. Oprzyrządowanie składa się z przeciągarki i rolkowego przenośnika. Przeciągarkę napędza silnik elektryczny prądu stałego DP-31 o mocy 12 kW za pośrednictwem przekładni ślimakowej i pary kół zębatych. Bęben linowy przeciągarki jest włączany dźwignią, która powoduje zazębienie sie sprzęgła kłowego.
Wysięgnica kratownicowa dźwigu układkowego jest podnoszona i opuszczana podnośnikami układu hydraulicznego, złożonego z dwóch odrębnych gałęzi, z których każda jest przeznaczona do zasilania podnośników jednej połowy dźwigu. Każda z gałęzi układu składa się z pompy hydraulicznej typu N-401E o wydajności 18 1/min i ciśnieniu roboczym 8,5 NIN/m2 (85 at), sześciu podnośników hydraulicznych z tłokami o średnicy 75 mm i skoku 1240 mm oraz igłami do regulowania strumienia oleju wypływającego z podnośników podczas opuszczania sięgnicy, trójpołożeniowego rozdzielacza sterowanego dźwignią, dozatora do synchronizowania podnoszenia lub opuszczania wysięgnicy, zbiornika oleju hydraulicznego (o pojemności 74 1) i rurowej instalacji hydraulicznej wraz z zaworem bezpieczeństwa, zaworem zwrotnym i manometrem. Maszyny i urządzenia. Każda z pomp jest sterowana dźwignią i napędzana silnikiem elektrycznym przeciągarki przęseł za pośrednictwem przekładni łańcuchowej, włączanej sprzęgłem kłowym. Pompa z przekładnią napędzającą jest połączona sprzęgłem sprężystym .
Silniki przeciągarek włączają nastawniki krzywkowe, znajdujące się z obu stron platformy przy oporach rozruchowych. Oprzyrządowanie elektryczne urządzeń dźwigowych składa się z silników napędowych, aparatury sterowniczej wciągarki i wodzarki, nastawników, wyłączników krańcowych, ogranicznika podnoszenia, pulpitu kontrolno-sterowniczego, aparatury pomocniczej włączonej do sieci oraz urządzeń oświetleniowych i przewodów. [podobne: betoniarki samochodowe, otomoto ostrzeszów, bmw dealer otomoto ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: betoniarki samochodowe bmw dealer otomoto otomoto ostrzeszów