Firma transportowa
Firma transportowa – Warszawa

Samochody-cysterny

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2019

Niektóre ciecze wymagają utrzymywania ich w podwyższonych temperaturach podczas transportu (np. czekolada w stanie ciekłym). Inne ciecze, gęstniejące w umiarkowanych temperaturach otoczenia (np. tłuszcze spożywcze), trzeba podgrzewać w celu ułatwienia ich wyciekania ze zbiorników. Do przewozu tego rodzaju cieczy używa sie samochodów-cystern o zbiornikach izolowanych cieplnie, w których ściankach zainstalowane są grzejniki elektryczne, zasilane z reguły prądem stałym — z instalacji elektrycznej pojazdu (podczas jazdy) lub z zespołu prądotwórczego (w okresie długiego postoju).
Transport piwa, wina lub innych napojów jest również dość kłopotliwy. Piwo w butelkach przewozi się zwykle specjalnymi samochodami o platformach dużej ładowności. Butelki mieszczą się w skrzynkach drewnianych, slużących jako pojemniki, które do transportu spiętrza się w kilku warstwach. Beczki z piwem przewozi Się na specjalnych platformach naczep, przyczep lub samochodów ciężarowych. Cysterna do transportu piwa ma zwykle dwa lub więcej zbiorników ze stopów lekkich. Ścianki zbiorników osłania się grubą warstwą (do 150 mm) lekkiego materiału izolującego cieplnie. Podobne cysterny wykorzystuje się np. do przewozu wina lub moszczu.
Do omawianej kategorii pojazdów specjalizowanych należą poniekąd również i samochody specjalne, używane jako baseny do przewozu żywych ryb. Szczelny basen zbudowany jest zwykle ze stopu lekkiego. Samochody takie służą najczęściej do transportu żywych ryb z portów lub miejsc połowu do odległych miast lub osiedli, albo do zakładów przetwórczych.
Obok omówionych jako przykłady, w praktyce spotyka się najrozmaitsze Inne pojazdy specjalizowane do przewozu ciekłych środków spożywczych. Jak dalece rozwinęła się ta gałąź transportu drogowego świadczy choćby wykorzystywanie tego rodzaju pojazdów do przewozu świeżych jaj. Do opróżniania zbiornika służy specjalna pompa o wydajności 0,25 m3/min.[hasła pokrewne: getin poleasingowe, mercedes warszawa otomoto, vin rozkodowanie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: getin poleasingowe mercedes warszawa otomoto vin rozkodowanie